5 yaşındaki çocuğa kanal tedavisi nasıl yapılır?

202 GÖSTERİM

Süt dişi kanal tedavisi ne kadar sürer? 4 yaşındaki çocuğa kanal tedavisi Nasıl yapılır? 5 yaşındaki çocuğa kanal tedavisi yapılır mı? 6 yaş çocuğa kanal tedavisi yapılır mi? Cocuguna kanal tedavisi yaptıranlar bu bölüme tecrübelerini yazarak diğer ziyaretçilere yardımcı olabilirler.

Yorum Yap
U.D.
Uzman Diş Hekimi İbrahim MACİT

Süt dişleri ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında çıkmaya başlar. Süt dişleri de fırçalanmalıdır. Aksi takdirde çürüyecek ve ağrıya sebep olacaktır. Süt dişlerine de kanal tedavisi ve dolgu işlemleri yapılabilir. Ancak çocuğu bu noktada ikna etmek ve küçük yaşta travma oluşturmamak gerekir.

  D.H.
  Diş Hekimi Nur Eğin MACİT

  Yapılacak olan işlem aslında yetişkinlerde ki kanal tedavisinden çok farklı değildir. Ancak çocuk hastanın uyumlu olması durumunda ünitte yapılacakken yeterli uyumu göstemeyen çocuklarada genel anestezi yada sedasyon halinde yapılabilir.

   D.H.
   Diş Hekimi Kaan SARICA

   Çocuk hastalara tedavi yapabilmek için öncellikle hastayla hekim arasında bir kooperasyon kurulmalıdır. Hasta çocuk hasta bile olsa hekime güvenmelidir. Güven olgusu oluştuktan sonra nasıl bir yetişkin hastaya kanal tedavisi yapılıyorsa aynı prosedürler uygulanıp tedavi bitirilir.

    ETİKETLER

    X
    GÖNDER
    Yeni Soru Sor