Gültepe Mh. Mustafa Şimşek Cad. Park Apartmanı no:24/a, 38140 Melikgazi/Kayseri

Emax Diş Kaplama

E Max Kaplama Nedir?

E-max dediğimiz kaplama malzemesi, herhangi bir metal alt yapı kullanmadan, basınç altında sıkışması sağlanan kristal yapılı seramik çekirdek üstüne cam seramiğin pişirilmesi ile elde edilen ve bu halde dayanıklılığı arttırılmış porselendir. Tamamının seramikten oluşmasından sebep ful porselen dişler diye de adlandırılabilirler. Ayrıca ışık geçirgenliğinin çok yüksek olmasından ve metal içeriğinin bulunmamasından kaynaklı, diş protez uygulamalarında kullanılan en estetik malzemelerden bir tanesidir. Lamine uygulamalarında estetik manzara en önemli nokta olduğundan e-max malzemesi oldukca sık tercih edilir.

Emax Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Emax kaplamaların tedavisi diğer kaplamaların bir çok ile hemen hemen aynıdır. Tüm dental uygulamalarda ilk önce ölçüler alınmalıdır. Bu, emax uygulamaları için oldukça önemlidir. Dişlerinizi laboratuvar ortamında hazırlayan teknisyenin ustalığı, diş hekiminin tedavisi kadar önemlidir. İlk muayeneden başlayarak tedavi sürecinde ilk önce hastanın şikayetleri ve beklentileri belirlenir. Bu şikayetler çoğu zaman ön dişler içinde ayrılma, kırılma, erozyon ve hasar içerir. Bu problemler güzel bir gülümsemeyi engeller. Ön tedaviden sonrasında emax kaplama uygulanacak dişlerin ölçüsü alınır. Bu ölçümler dijital ortamda yapılır ve net bir ölçüm oluşturur. Ölçüm tamamlandıktan sonrasında dişler fizyolojik formunun oluşturulması için laboratuvara gönderilecektir. Bu boyutların sağlam dişlere dönüştürülmesi yaklaşık 3 ila 5 gün sürer.

E max Kaplama hangi Durumlarda Uygulanır?

Sararmış Dişler : E-Max kaplamalarla, sararmış dişlerinize elveda deyin. E-Max kaplamalar saydam, kırılma ve bükülmeye karşı fazlaca dirençli olduklarından mevcut dişlerinizin yerine size harika estetiğe sahip yeni dişler sunarlar.
Eğri Dişler : E-Max estetik dişler , özellikle ön bölge için eğri dişlerin yapısını ve şeklini restore tercih edilen bir tedavi türüdür. Ön bölgede gülüş estetiği tasarlanırken optimum estetik sonuçlar vermektedir.
Kanal Tedavili Dişler: Kanal tedavisi uygulanan dişler, kırılgan eğilimindedir. E-Max kaplamalar estetik açıdan sağlamış olduğu mükemmelliğin yanı sıra bu tür kanal tedavisi uygulanmış ve duyarlı yapıya sahip olan zayıf dişlerin onarımı için de iyi bir seçenektir.
Kırık Dişler: Geniş diş çürüğü veya travmadan dolayı kırılmış dişler de E-Max diş kaplamalarla tedavi edilebilir.

E-max Kaplamaların Bakımı?

E-max kaplamaları uzun seneler kullanabilmenizin en önemli şartı iyi bir ağız hijyenidir. Ekstra hiçbir bakım gerektirmeyen e-max kaplama dişlerinizi günde 2 kez fırçalamanız ve diş ipiyle hijyeni tamamlamanız yeterlidir. Senede 2 kez yaptıracağınız diş muayenesi ve diş temizliği ağız sağlığınızı koruduğu benzer biçimde kaplamalarınızın da kontrol edilmesini sağlar. Böylece uzun seneler ilk günkü gibi gülümseyebilirsiniz.

E -max Porselen Ne Kadar Süre Kullanılır?

Bu soruya net bir cevap vermek zor. Ancak temizlik ve ağız bakımı düzenli yapıldığı takdirde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Senede iki kez dişin durumunu kontrol ettirmeniz de kullanım süresini arttıracaktır. Erken müdahale gerektiren dokunuşlar oldukça önemlidir. 

E-Max Ve Zirkonyum Arasındaki Fark Nedir?

E-Max porselenin ışık geçirgenliği daha fazladır ve zirkonyum göre daha estetik sonuçlar verir. Ancak E-Max, zirkonyum kadar dayanıklı değil ve Birden fazla diş eksikliğinin olduğu durumlarda E-max köprü protezleri kırılganlıkları nedeniyle uygulanamadığından zirkonyum köprü protezleri uygulanır

E-max kaplamanın kırılması ya da düşmesi sık görülür mü?

Ters ve fazla bir kuvvette kırılma çatlama görülebilir ancak bu sağlam dişin kırılma ihtimaliyle neredeyse aynıdır. Klinik ortamda büyük oranda tamiri yapılabilmektedir. Kaplamanın altındaki dişte zamanla çürüme başlayıp madde kaybı oluştuysa düşebilir. Böyle durumlarda diş mümkünse tedavi edilir ve kaplama tekrar yapıştırılır.

Emax Kaplamaların Avantajları?

  • Bu prosedür, tam manasıyla organik bir imaj sağlar.
  • Estetik açıdan yüksek kalitede sonuçlar kazandırır.  
  • Bu uygulama, diğer türlerden fazlaca daha etkilidir.
  • Periodontal bakımdan son derece sağlıklıdır.
  • Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve sıvı emilimi ise alternatif uygulamalara oranla daha düşüktür. 
  • Dişlerdeki olası deformasyon ve renk değişiklikleri, bu uygulama ile rahatlıkla düzeltilebilir. 
  • Uygulamadan sonra daha genç bir görünüm ve dinamik bir gülümseme elde edilir.
  • Bu kaplama türü, yanlış bir şekilde hizalanan dişlerin düzeltilmesine de yardımcı olur. 
  • Diş boşluklarını tam manasıyla kapatır ve dişleri tekrardan şekillendirir.

E max Kaplama Diş Fiyatları?

E-Max diş fiyatları; uygulama yapılacak diş sayısına, kişinin taleplerine, seçilen malzemenin kalitesine, diğer diş hekimliği tedavilerine gereksinim duyulup duyulmamasına ve tedavi planına bakılırsa değişebilir. E-Max diş fiyatları ile alakalı en sağlıklı bilgi ilk muayene sonrası alınabilir. E-Max diş yapımı teknolojisiyle birlikte kısa müddette doğal görünümlü dişlere kavuşabilirsiniz. E-Max kaplama sayesinde diş kırıkları ve kayıpları eskiden olduğu gibi korkulu rüyanız olmayacak.

Kimler Emax Diş Kaplama Yöntemini Tercih Eder?

Emax diş kaplama yöntemine en çok başvuran grup kadınlardır. Ağız ve dişlerin görünümüne ekstra özen gösteren ve çok daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyen bütün kadınlar bu yönteme başvuruyor. Bu yöntemin uygulanması konusunda hasta ve diş hekimi birlikte karar veriyor. Hasta istese bile bazen dişler buna uygun olmayabiliyor. Bu yüzden mutlaka yetkin ve deneyimli bir diş hekimi ile uygulanması tavsiye ediliyor. 

 

Etiketler: kayseri e-max kaplama, kayseri emax kaplama, kayseri e max kaplama, e-max kaplama kayseri, emax kaplama kayseri, e max kaplama kayseri, e-max kaplama, emax kaplama, e max kaplama

 

×
WhatsApp WhatsApp