Gültepe Mh. Mustafa Şimşek Cad. Park Apartmanı no:24/a, 38140 Melikgazi/Kayseri

Lamina Diş Tedavisi

Lamine Diş Tedavisi Nedir?

Lamine diş kaplama, diş üzerinde en az törpüleme ile kaplama yapılan bir kaplama türüdür. Diş üzerinde ufak bir törpüleme yapıldığı için de en koruyucu protez uygulamasıdır. Lamine diş görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen birçok diş bozuklukları için kozmetik çözümdür. Bireylerin dişlerinde meydana gelen deformasyon, kırılma gibi sebeplerden doğan estetik bozuklukları gidermek adına yapılır.

Porselen Kaplamalar veya Seramik Laminatlar, dişleriniz için küçük, jilet gibi ince, özel yapım ön yüzey kaplamalarıdır. Laminatlar, her dişin ön yüzeyine yapıştırıldığında görünümüne mükemmel şekilde uyması için katmanlı seramiklerden yapılır. 

Kendi dişlerinize uyacak veya yeni, daha parlak bir renk elde etmek için değiştirilecek şekilde seçilen bir gölgede dikkatlice oluşturulurlar. Lamine kaplamalar, dişlerinizde güzel ve doğal bir görünüm sunar.

Lamine Kaplama Hangi Dişlere Yapılır?

Doğal dişleriniz ne kadar şekilsiz, antibiyotik veya tütünden lekelenmiş gibi hoş olmayan görünüme sahip olursa olsun lamine porselen kaplamalar size modern bir gülümsemeyi verebilir. hayallerinin. Porselen kaplamalar/laminalar ile ele alınabilecek çeşitli diş sorunları vardır: kalıcı diş beyazlatma, gülümsemenin genişletilmesi, dişler arasındaki boşlukların giderilmesi, dişlerin uzatılması ve dişlerin düzeltilmesi tek bir diş onarımından tam ağız rekonstrüksiyonuna kadar birçok kozmetik soruna en kesin çözüm haline getiriyor.

Lamine Kaplamaların Porselen Kaplamalardan Farkı Nedir?

Laminatlar, her ikisi de aynı işlevi ve faydaları paylaştığı için gelişmiş porselen kaplama olarak adlandırılabilir. Ancak lamine kaplamaları yerleştirirken dişin mine ve yapısının değiştirilmesine gerek yoktur. Bu, diş sağlığı için uzun vadede daha iyi olsa da, lamine kaplamanın dezavantajları da vardır.

Laminelar sadece kontakt lens kalınlığında ve porselen kaplamalara göre daha ince bir alternatif iken, dişte herhangi bir değişiklik yapmadan yerleştirildikleri zaman dişlerde hacimli olabilirler. Ayrıca genellikle porselen kaplamalardan daha pahalıdırlar.

Hangi seçeneğin daha iyi olduğuna ilişkin karar nihai olarak hastanın ve diş hekiminin elindedir. Bunun nedeni, her hastanın ihtiyaçlarının farklılık göstermesi ve kişisel ihtiyaçlar, maliyet ve diğer faktörler uygulandığında genellikle bir seçeneğin diğerine ağır basmasıdır. Bir gülümseme geliştirme söz konusu olduğunda diş kaplamaları ve diş laminatları harika seçeneklerdir. Uygun bir aday olup olmadığınızı ve sizin için en iyi seçeneğin hangisi olduğunu öğrenmek için Parladent Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikinlği ile iletişime geçin!

Lamine Diş Kaç Yıl Kullanılır?

5-15 Yıla kadar kullanılabilen lamineler mevcuttur. Düzenli diş kontrolleri ve düzenli bir ağız bakımı laminelerin kullanım ömrünü uzatmakta faydalı olacaktır.

Lamine Diş Kimlere Yapılır?

 1. Dişlerin gürünümünden memnun olmayanlara
 2. Ön bölgedeki beyazlatma işlemlerinden sonuç alınamadığında
 3. Dişleri boşlukları olanlarda
 4. Ön dişlerde büyük dolguları bulunan sonucu estetik görünmeyen durumlarda
 5. Ön dişleri kırık veya yıpranmış olan kimselerde
 6. Çapraşık görünüme sahip eğri dişlere sahip kimselere

Lamine Diş Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 1. Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlar.
 2. Kendi dişlerinize uyum sağlayarak doğal bir görünüm sunar.
 3. Leke tutmaz ve kolayca temizlenebilir.
 4. Zirkonyum porselen diş tedavisine göre daha az diş maddesi kaldırılır.

Lamine Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Lamine diş bakımını doğal dişlerinizde olduğu gibi fırçalayın ve diş ipi kullanın. Lamine diş tedavisi estetik bir amaçla yapıldığı için, pek çok hasta kahve, çay gibi diğer leke oluşturabilecek gıdaları sınırlandırmayı tercih eder.

Lamine Diş Kaplama Hangi Durumlarda Yapılabilir?

 1. Estetik bir gülüşü engelleyen, ön dişlerdeki çarpıklık ve şekil bozukluklarının olduğu durumlarda,
 2. Herhangi bir darbe ya da bir sebeple kırılmış olan dişlerin onarılıp, eski doğal görüntüsüne kavuşturulmasında,
 3. Güzel bir gülüş için dişlerin uzatılması istenildiğinde,
 4. Hiçbir beyazlatma işleminden sonuç alamamış ve koyu renk dişlere sahip olan bireylerde,
 5. Çürümüş olan ön dişlerde, çürüğün temizlenmesi ve dişte meydana gelen yıkımın düzetilmesi gerektiğinde,
 6. Diş teli tedavisini estetik kaygılar sebebiyle kabul etmemiş ve dişleri ayrık olan hastalarda,
 7. Dişlerinin şeklinden ve duruşundan memnun olmayan hastalarda sıklıkla kullanılan bir kaplama çeşididir.

Lamine  Diş Kaplama Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle şunu söylemekte yarar var. Tedavi sırasında yapılacak olan törpüleme adımında hastaya lokal anestezi verileceği için herhangi bir acı veya ağrı durumuyla çok sık karşılaşılmaz. Kaplama yapılacak olan diş sayısı ve işlem yapılacak dişlerin durumuna göre tedavinin süresi değişim gösterebilir. Fakat mucizevi bir durumla karşılaşılmadığı taktirde 3 seansta hastanın dişlerine yapılan kaplama işlemi tamamlanmış olur.

 1. İlk adım olarak hastayla konuşulup beklentileri öğrenilir ve bu bir modelleme yapılır. Olası sonuçlar hakkında hastaya bilgi verilir  ve gerekli muayene ve kontroller yapılır.
 2. İkinci seansta, hastaya lokal anestezi verilip, acı durumunun önüne geçilir. Ardından ağız uyuşuk haldeyken kaplama yapılacak olan dişlere törpüleme işlemi uygulanır.
 3. İşlem yapılacak dişlerin, kaplamalar için ölçüsü alınır.
 4. Ölçü alındıktan sonra, dişlerin ikinci bir işlem için hazır olması beklenir. Bekleme süresi ortalama olarak 1 hafta kadar sürebilir. Bu süre boyunca dişlerde hassasiyet olması muhtemeldir.
 5. Dişler ve kalıplar hazır olduktan sonra bir prova yapılır. Kapmaların rengi ve dişlerle uyumlu olup olmadığına bakılır.
 6. Hasta ve doktor görünüşü onayladıktan sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan kaplamaların yapıştırılması işlemine geçilir. Yapıştırma tamamlandıktan sonra hasta tedaviyi tamamlamış olur.

Lamine Diş Kaplama Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Lamine kaplama,diş üzerinde ince bir törpüleme yapıldığı için sağlam dişe zarar verilmez.

 1. Tedavi süreci kısadır ve uzun ömürlü bir kaplamadır. Kolay kolay aşınmaz ve renk değişimine uğramaz.
 2. Lamine diş kaplamaları ayrıca bir bakım gerektirmez. Günlük ağız bakımınızı yapmanız, kaplamalarınızı uzun süre kullanmanız için yeterli olacaktır.
 3. Lamine ışığı geçirdiği için dişlerinizde kaplama varmış gibi değil, kendi dişleriniz gibi doğal bir görünüm olur.
 4. Çok sert besinler dişlerle kırılmaya çalışıldığı taktirde lamine kaplama zarar görebilir, hatta kırılabilir.
 5. Tedavi sürecinde ve tedaviden sonra sıcak-soğuk hassasiyetiniz olabilir.

Lamine Dişler Düşer Mi?

Lamine dişlerin düşme olasılığı bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise; günümüzde gelişen teknoloji ile beraber yapışma değerleri yüksek olan yapıştırma teknolojilerinin kullanılıyor olmasıdır. Lamine diş düşer mi kırılır mı sorusuna cevap vermek gerekir ise; gerekli teknik ve kurallara uyulması durumunda lamine diş düşmemektedir.

Lamine Diş Fiyatları 2022

Lamine diş fiyatları konusunda sizlere net bir fiyattan söz edemeyiz. Lamine diş fiyatları diş sayısı gibi çeşitli unsurlara bağlı değişkenlik gösterebilir. Kaç adet diş için yapıldığı, doktorun deneyimi, lamine uygulamasında kullanılan malzemenin kalitesi gibi durumlar fiyatı da belirleyecektir. Öncelikle bize ulaşarak randevu alabilir muayene olabilir ardından net fiyat bilgisi alabilrsiniz.

 

Etiketler: kayseri lamina diş, kayseri lamine diş, kayseri lamina kaplama, kayseri lamine kaplama, lamina diş kayseri, lamine diş kayseri, lamina kaplama kayseri, lamine kaplama kayseri, lamina kaplama, lamine kaplama, lamine diş, lamina diş

×
WhatsApp WhatsApp