Gültepe Mh. Mustafa Şimşek Cad. Park Apartmanı no:24/a, 38140 Melikgazi/Kayseri

Pembe Estetik

Pembe Estetik Nedir?

Pembe Diş eti estetiği, diş etinde var olan çekilme ve asimetrik bozuklukların düzeltilerek diş etleri ve dişlerin olması gerektiği standartlara erişmesini sağlamaktadır.Hem toplumsal hem de iş hayat içerisinde fertleri olumsuz etkileyen diş eti bozukluklarının tedavileri son zamanlarda yoğun bir şekilde ilgi gören Pratik uygulamalar arasında yer almaktadır. Diş etlerinde çekilme olan hastalar için son derece olumlu sonuclar vermektedir.

 

Diş Eti Estetiği Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Gingivektomi: Diş hastalıkları arasında en sık raslanan ve rahatsızlık veren durumlardan biri de diş etlerinin fazla olmasıdır.Bu durumun nedeni, doğuştan kaynaklı olabildiği gibi sonradan yaşanan bir olaylardan sorunlardan dolayı da meydana gelebilmektedir. Gingivektomi uygulaması, diş eti fazlalıklarının cerrahi müdahale ile alınmasıdır.

Tedavi, hem estetik gülümseme sağlamakta hem de fırçalama ile temizlenmeyen ve dişetleri arasında biriken gıda artıklarının bakteri oluşturmasını engellemektir.

Rejeneratif: doku ya da organların işlevselliğini geri kazandırma amacı ile kullanılan kök hücre araştırmaları ve tedavilerini tanımlamak için kullanılır.Bu tedavi iki şekilde yapılabilir: Laboratuvarda kök hücrelerden özelleşmiş hücreler elde edilebilir, ya da ilaç verilerek dokularda bulunan kök hücreler aktive edilir ve daha hızlı ve verimli onarım yapılması sağlanır.

Gingivoplasti: Diş eti seviyeleri ve fazla görünen diş etleri düzeltilir. Gingivektomiden farkı bu uygulamada aynı zamanda diş eti cepleri de tedavi edilir.

Kron boyu uzatma: Dişlerde fazla doku kaybı oluşmuşsa, çürüğün diş eti altına uzanması durumunda dişlerde korun boyu uzatılarak, fazla diş eti dokusu çıkarılır ve kemik yeniden şekillendirilir. Bu sayede dişlere daha uzun bir görünüm verilmiş olur.

Diş Eti Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  1. Dişlerin düzgün olması gerektiği gibi dizilebilmesini sağlamaktadır.
  2. Diş iltihaplarının oluşmamasını sağlar.
  3. Estetik kaygı taşıyan kişilerin dişleri konusunda bir özgüven kaybının olmasının önüne geçmektedir. Böylece toplumsal hayatlarına adapte olmaları kolaylaşmaktadır.
  4. Diş eti kanamalarına ve ağızda çıkan yaralar gibi problemler ile diş eti estetiği sonucunda karşılaşılmamaktadır.

Çekilmiş Diş Etleri için Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Çekilmiş diş etleri en sık karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Bu problemlerle karşılaşan bir bireyin kök yüzeylerini bile görmesi mümkün olabilir. Diş kronu çok uzun görünür. Böyle bir durumda Pembe estetik yapılarak diş etlerine ilave edilmesi gerekir. pembe estetik Diş etlerinin kök yüzeyinin kapatılması için diş eti grefti konulmaktadır. Böylece hem dişler aynı zamanda diş etlerinin sağlığı sağlanmış olur. Diş eti estetiği yapıldıktan sonrasında diş eti çekilmenin tekrar etmesini önlemek gerekir. Bunun için estetiğin daha ilk aşamasında çekilme problemine neyin yol açtığını bulmak gerekir.

Pembe Estetik Neden Yapılır?

Pembe estetik yapılmasının en belirgin nedenleri karşılaşılan diş eti problemleridir. Diş etinde en sık sebepler arasında şişme, kanama, morarma, iltihap gelmektedir. Pembe estetik yapılırken bu sağlıksız durumlara müdahaleye öncelik verilir. Problemler için uygun tedaviler uygulandıktan sonra kişinin ağız hijyenine önem vermesi gereklidir. Kişisel bakım yapılmadığında kişinin yeniden diş eti problemi yaşama ihtimali oldukça yüksektir. Doktor hastaya kişisel ağız bakımının nasıl yapılması gerektiği konusu hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

Plastik estetik yapılırken lazer tedavilerden faydalanıldığında, tedavi süreci kısalır ve sorunun tekrar etme ihtimali azalır. Diş etleri mekanik şekilde temizlenir ve diş etlerinde problem çıkmasına neden olan bakteriler dişten uzaklaştırılmış olur.

Pembe Estetik Fiyatı Nedir?

Kayseri diş eti estetiği kapsamında yapılabilecek prosedür tamamen hastanın diş eti durumuna göre  belirlenmektedir. Bazı durumlarda diğer estetik diş hekimliği uygulamaları ile kombine edilerek tedaviler gerçekleştirilir. Bu yüzden detaylı şekilde kontrol edilmeden fiyat vermek doğru olmayacaktır.TDB Rehber fiyat tarifesi üzerinden belirlenen pembe estetik fiyatları ancak uzman diş hekiminin kontrolünden sonra netlik kazanabilir.

 

Etiketler: kayseri pembe estetik, pembe estetik kayseri, diş eti estetiği kayseri, kayseri diş eti estetiği, pembe estetik, diş eti estediği

×
WhatsApp WhatsApp