Süt Dişi Tedavi Nasıl Yapılır

216 GÖSTERİM

Süt dişlerinin tedavisi nasıl yapılır? bu konu hakkında detaylı bilgi verebilirseniz sevirim.

Yorum Yap
F.T.
Fatih T.

Süt dişi çekimi

Çocuklarda süt dişi çekimi nasıl olur ve süt dişi çekimi esnasında acı olur mu ? bu konularda bilgi verebilirseniz sevinirim.

 • U.D.
  Uzman Diş Hekimi İbrahim MACİT
  Süt dişi çekimi topikal anestezi bazen de lokal anestezi ile yapılabilir. Çekim sırasında bir ağrı olmaz ancak sonrasında bir yada iki gün kadar küçük çaplı ağrı olabilir.
 • D.H.
  Diş Hekimi Yüksel Yiğit
  Diş çekimi genellikle lokal anestezi altında yapılır. Bu yüzden çekim sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Çekimden sonra bir kaç gün hafif ağrı olabilir.
 • D.H.
  Diş Hekimi Kaan SARICA
  Süt dişleri zaman içerisinde kök rezorbsiyonlarına bağlı olarak yavaş yavaş sallanmaya başlar. dolayısıyla diş çekimleri esnasında çok zorluk yaşanmaz. çekim sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez.
İ.K.
İsrafil K.

Süt dişi kanal tedavisi Nasıl yapılır

Süt dişe kanal tedavisi yapılır mı, eğer yapılıyor ise tedavi nasıl uygulanıyor ve tedavi sırasında acı oluyor mu ? bu konularda bilgi verebilirseniz sevinirim.

 • D.H.
  Diş Hekimi Kaan SARICA
  Süt dişlerine kanal tedavisi yapılır. Dişteki çürüğün dişin sinirlerini etkilediği zaman çürük temizlendikten sonra sinirlerin de alınması gerekebilir. Bu durumda bir diğer önemli husus hastanın yaşıdır. Kanal tedavisi yapılacak olan süt dişlerde kök rezorbsiyonun miktarına bağlı olarak kanal tedavisi yerine dişe çekim kararı da verilebilir.
 • U.D.
  Uzman Diş Hekimi İbrahim MACİT
  Süt dişlerde çürüğün derin olduğu durumlarda kanal tedavisi yapılması gerekir. İşlem için lokal anestezi uygulanır ve bu şekilde tedavi ağrısız tamamlanır.
 • D.H.
  Diş Hekimi Yüksel Yiğit
  süt dişlerine kanal tedavisi yapılabilir. İşlem lokal anestezi altında yapılacağında herhangi bir ağrı hissetmez.
Y.B.
Yıldız B.

süt dişine dolgu nasıl yapılır

Çocuklarda süt dişe dolgu nasıl yapılır ve süt dişe yapılan dolgu acıtır mı ? bu konularda bilgi verebilirseniz sevinirim.

 • U.D.
  Uzman Diş Hekimi İbrahim MACİT
  Süt dişlerde yapılan dolgu işleminde ağrı olmaz ancak ailenin de yapılacak tedavi ile ilgili çocuğu önceden motive etmesinde fayda vardır.
 • D.H.
  Diş Hekimi Kaan SARICA
  Süt dişine yapılan dolgularda herhangi bir ağrı sızı hissedilmez.
 • D.H.
  Diş Hekimi Yüksel Yiğit
  Çocuklarda süt dişlerine dolgu yapılabilir. Çürük temizlenip renkli dolgu malzemeleri yerleştirilir. İşlem lokal anestezi altında yapıldığından herhangi bir ağrı hissetmez.
Y.Y.
Yasemin Y.

Çocuklarda Süt Dişi Çürüğü

Çocuklarda çürük diş tedavisi nasıl yapılır ve süt dişlerin erken dökülmesi nasıl önlenir? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 • D.H.
  Diş Hekimi Yüksel Yiğit
  Çürük Dişlere dolgu, kanal, çekim gibi tedaviler uygulanabilir. 6 ayda bir diş hekimine giderek çürük kontrolü yapılabilir ve erken dönemde müdahale edilebilir. Bu sayede erken yaşta süt dişi kaybı önlenebilir.
 • D.H.
  Diş Hekimi Kaan SARICA
  Çocuklarda çürük çok sık rastlanılan bir durumdur. çürük oluşmasının birçok sebebi vardır fakat başlıca sebep yetersiz ağız hijyenidir. Bu durumda ebeveynlere çok iş düşmektedir. Ebeveyn kontrolünde çocukların diş fırçalamanın bir gereklilik olduğunu öğrenmesi gerekir. Çürüklerin tedavisi lokal anestezi altında bazen anesteziye bile gerek kalmadan kompozit veya kompomer dolgu maddeleri ile tedavi edilir.
 • U.D.
  Uzman Diş Hekimi İbrahim MACİT

  Çocuklarda da üst dişlerinin çürükleri tedavi edilmelidir. Alttan gelecek daimi diş için süt dişleri rehber niteliğindedir. Süt dişlerinin erken yaşta kaybedilmesi daimi dişlerde bozulmaya neden olabilir.

ETİKETLER

X
GÖNDER
Yeni Soru Sor