Gültepe Mh. Mustafa Şimşek Cad. Park Apartmanı no:24/a, 38140 Melikgazi/Kayseri

Kanal Tedavisi Diş Hayatınızı Kurtarabilir

Kanal tedavisinin başarı oranı oldukça belirgindir. RCT adı verilen bu prosedür, sadece diş hassasiyetinizi tedavi etmekle kalmaz, aynı zamanda dişinizin ömrünü de kurtarır. Gerçekten ağrısız, etkili ve ekonomik bir diş işlemidir!

Kök Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi nedir?

Kök kanalı, dişin en alt kısmında bulunan bir diş kökü içindeki anatomik bir boşluktur! Bu kanal, canlı bağ doku ve hücrelerinden oluşan “Dental Pulp” ile doldurulur.

Bu pulpa enfekte olduğunda ve hassas dişlere yol açtığında, en iyi alternatif tedaviye ihtiyaç duyarız. Kanal tedavisine yaklaşmak doğru yoldur!

Kanal tedavisi nedir?

Kök Kanal Tedavisi, diş hekiminizin dişinizin temizliğini, enfekte olmuş pulpayı çıkarıp malzemelerle (gutta percha) değiştirmesini sağlayan bir işlemdir. Ardından diş, kuron veya dolgu yerleştirilerek korunur.

Kanal tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olun.

Mükemmel bir diş bakımı için bizi Kayseri'de “Parladent Diş Kliniğimizde” de ziyaret edebilirsiniz . Kayseri'de uygun maliyetlerle oldukça başarılı kök kanal tedavisi sağlıyoruz.

Her zaman karşılaştırmalı fiyatları kontrol edebilir ve en düşük maliyetler için diş hekiminizi seçebilirsiniz. Tedavilerin kalitesinden taviz verilmemelidir.

RCT için ağrısız oturuşumuz, çok uzmanlıklı diş kliniğinde, nitelikli ve deneyimli kök kanal diş hekimimiz ve diğer klinik personelimizin rehberliğinde yapılmaktadır.

Kanal enfeksiyonlarına ne sebep olur?

Bunlar bazı temel faktörlerdir - Diş çürüğü, diş travması, diş üzerinde tekrarlayan diş prosedürleri VEYA dişte çatlaklar.

Kanal tedavisi nasıl yapılır?

RCT, diş hekiminiz tarafından basit bir şekilde gerçekleştirilir. İhtiyaç duyup duymadığınızı kontrol etmek için diş hekiminizden tıbbi danışmanlık randevunuzu talep edebilirsiniz.

Kanal tedavisinin nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak bilin .

Kanal Tedavisi Sonrası

Diş ağrısında büyük bir rahatlama beklersiniz. Ağız sağlığınızın korunması en büyük avantajıdır. Kanal iyileşmesi hızlıdır. Ameliyattan sonra biraz ağrı, uyuşma veya şişlik hissedebilirsiniz. Kanal sonrası hiç ağrı görmez ve 24 saat içinde normal yaşama dönebilirsiniz. Hızlı iyileşme için reçeteli ağrı kesiciler ve antibiyotikler alın. Doğru kök kanal diş bakımını takip edin!

Dişlerinizde diş ağrısı, diş enfeksiyonu veya karıncalanma hissi yaşıyorsanız, hızlı çözümler için bu semptomları diş hekiminize kontrol ettirebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

×
WhatsApp WhatsApp