Gültepe Mh. Mustafa Şimşek Cad. Park Apartmanı no:24/a, 38140 Melikgazi/Kayseri

Diş İpi Ağzınızı Nasıl Sağlıklı Tutar?

Diş ipi kullanmak, fırçalamak kadar önemlidir. Diş ve diş etlerini temiz tutarak ağzınızın sağlıklı kalmasını sağlar. Diş ipi kullanımı, plak ve dolayısıyla diş çürüğü veya diş eti hastalığı riskini ortadan kaldırmak için günde en az bir kez yapılmalıdır.

DİŞ İPİ NASIL KULLANILIR

Diş ipi kullanımının diş dokularına zarar vermeyecek kadar zor olmamasını sağlayın. İlk birkaç denemede diş ipi kullanmak biraz zor görünebilir , ancak yeterli pratikle zamanla kendini daha rahat hissedeceksin.

DİŞ İPİNİN FAYDALARI

Diş ipi, diş fırçalarının genellikle ulaşamayacağı, dişler arasındaki ve dişeti çizgisinin altındaki bir bölgeye ulaşacaktır.

DİŞ İPİ TÜRLERİ

Tıp bilimi, pek çok biçimde çeşitli diş ipleri sunar: mumlu, parafinsiz, monofilamentler ve multifilamentler. Diş ipi seçimi söz konusu olduğunda, esas olarak dişleri arasındaki boşluk dikkate alınmalıdır.

Ağır baskı uygulayarak diş ipi kullanırken diş dokularını yırtmadığınızdan veya parçalamadığınızdan emin olun. Diş ipini doğru şekilde kullanın, böylece plak ve kalıntıları tamamen çıkarabilirsiniz. En iyi diş aletlerini kullanmak için diş hekiminize danışın .

Ağız sağlığınızı iyileştirmek için uygun diş bakımını uygulayın.

Fit kalmak!

×
WhatsApp WhatsApp